O AUTORCE

Pisanie kojarzy mi się z tkaniem na krosnach. Litera do litery, słowo do słowa, rządek pod rządkiem. Powstaje ręcznie tkane dzieło o niepowtarzalnym wzorze, o wyjątkowej kolorystyce, małe czy wielkie – jedyne w swoim rodzaju.

Na co dzień jestem żoną, mamą czwórki dzieci, które uczyłam lub jeszcze uczę w ramach edukacji domowej. Moja ulubiona książka to „Póki mamy twarze” C.S. Lewisa. Moja ulubiona Herbata – Earl Grey z cytryną. Moje teksty, które ukazały się drukiem:

Zbiór opowiadań groteskowych „Blurp – wiele hałasu o wszystko” wyd. Telbit 2005r, wiersze dla dzieci „Abba, Tatusiu” Edycja Świętego Pawła 2007r, udział w zbiorze „Wierszyki o zwierzątkach” wyd. Wilga 2008r, seria opowiadań dla dzieci „Bartolomeusz odkrywca” w Poradniku Aptecznym, seria opowiadań „Cukiernica” i „O stryju Horacym” w czasopiśmie Szugarfrik, opowiadania i artykuły (głównie o cukrzycy Typu I) w magazynie Glukomag i Cuca.

Komponuję także piosenki, które można usłyszeć na www.cudwdoliniebaka.pl

Marta Linke-Kicińska
autorka[at]goszajka.pl
marta.linke.kicinska[at]gmail.com
f: @goszajka

  1 comment for “O AUTORCE

  1. 10 lutego 2017 at 21:47

    Świetny pomysł z zaczarowanymi klockami! Opowiadania są nie tylko popisem wyobraźni, lecz przyjmują formę dziecięcej zabawy. Dodatkowo tworzą spójną całość. Tak jak z klocków można budować fantastyczne światy, tak ty budujesz ze słów, zdań ciekawe, zwyczajne-niezywyczajne historie. Co ważne, morał lub fakty wplecione w każde opowiadanie, są nienachalne, dają dziecku czas na samodzielne zrozumienie i interpretację. Przeczytałam od końca, była to bardzo miła lektura 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *